2. Förfarande
Förfarande
Titel: MCS-systemet för UH centrala system
Beskrivning: Uppdraget utgör uppdragstjänster till Trafikverket inom utveckling, test och produktions-sättning av funktioner kopplade till vägutrustning och skyltar. Uppdraget omfattar ett konsultteam som ska arbeta med den befintliga kodbasen för systemen LASSY samt Trafikverkets nya system UMS3.
Intern identifierare: KOM-418324
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning
Ytterligare klassificering (cpv): 72262000 Utveckling av programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: MCS-systemet för UH centrala system
Intern identifierare: MCS-systemet för UH centrala system