106870-2017 - ResultatSverige-Göteborg: Byggmätning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Uppföljningsmätningar avseende projekt Hisingsbron.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 12: Arkitekttjänster, tekniska konsulttjänster och integrerade tekniska tjänster, stadsplanering och landskapsarkitektur, därmed sammanhängande vetenskapliga och tekniska konsulttjänster, teknisk provning och analys
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Göteborg.
Nuts-kod SE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen syftar till att teckna avtal om konsulttjänster avseende uppföljningsmätningar för projekt Hisingsbron.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
71315300 Byggmätning, 71355000 Mätningstjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.