106882-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Jönköping: Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Partner för datorer, tillbehör och relaterade tjänster
Referensnummer: 2020/372
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Domstolsverket inbjuder till anbudsgivning av datorer, tillbehör och relaterade tjänster. Produkterna och tjänsterna ska användas av myndigheterna inom Sveriges Domstolar.
Upphandlingens omfattning framgår av upphandlingsdokumenten i sin helhet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 30200000 Datorer och datamateriel, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30231000 Datorskärmar och manöverenheter, 30231300 Bildskärmar, 30231310 Platta bildskärmar, 30233000 Lagringsmedier och läsenheter, 30233300 Smartkortläsare, 30237210 Antireflexskärmar, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen