106916-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Personbilar – Fordon korttidshyra, SLL207
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFordon korttidshyra, SLL207
BeskrivningUpphandlingen utgör en ramavtalsupphandling och omfattar Fordon korttidshyra som innebär att medarbetare ska kunna hyra Fordon (personbilar och minibussar) för resor i tjänsten, per dygn, per vecka och per månad med fri körsträcka. Upphandlade myndigheter framgår av upphandlingsdokumenten.
Intern identifierareFSN 2024-0343
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34110000 Personbilar
Ytterligare klassificering (cpv): 34114400 Minibussar, 66114000 Finansiell leasing
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000