2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av tjänstekoncession för övertagande av Kommunernas beställarfunktion för respektive kommuns renhållningsuppdrag.
Beskrivning: Uppdraget innebär att Koncessionshavaren övertar all verksamhet som ligger under avfallskollektivet för Beställarens räkning med samtliga de kostnader och intäkter som uppstår inom ramen för detta.
Intern identifierare: 24/236
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000