2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fjärravlästa vattenmätare
Beskrivning: Upphandlingen avser bl.a.leverans av fjärravlästa digitala dricksvattenmätare, byte av befintliga mätare till digitala fjärravlästa dricksvattenmätare, planering och ansvar för säker kommunikationslösning mellan mätare och IT-plattform, IT-plattform för att ta emot mätdata över krypterad förbindelse, IT-system för att kunna lagra, analysera, visualisera, skicka larm samt visa historik och ta ut rapporter för enskilda såväl som valfritt utvalda mätare. Mer info i underlaget.
Intern identifierare: TN2025/195
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38421100 Vattenmätare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000