106948-2023 - PlaneringSverige-Västerås: Medicinsk utrustning
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI med anledning av Magnetkamera till Region Västmanland, Västerås
Referensnummer: IN-IN23-0058
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan avser möte med marknaden för att bilda sig en bättre uppfattning om magnetkameror.
Regionen avser att genomföra en upphandling av en till två magnetkameror.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33111000 Röntgenapparatur, 33111600 Apparatur för radiografi, 33111610 Apparatur för MR-undersökning, 33113000 MRT-utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tilltänkt upphandling avser köp av Magnetkamera till Region Västmanland.