Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DE 15 510 Stomkomplettering innerväggar flerbostadshus
Referensnummer: 18/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45421000 Snickeriarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
AB04 DE nyprod. bostadshus 113 LGH, i Hammarby Sjöstad. Stomkomplettering innerväggar. Förskolan ingår ej. Uppbyggn. kompletta innerväggar inkl. uppregling. Enkling och dubbling utförs i separata skeden. Kompl. bef. utfackningar med installationsvägg, isolering, plast, tejp. Komplettera fönster m. isolering, drev, fog. Smygar för fönster exkl. fönsterdörrar. Kompletta fönsterbänksarbeten polerad natursten inkl. fogning. Övriga gipsinklädnader. Fasta undertak. Erford. våtrumsskivor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44142000 Stommar, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45223220 Anläggningsarbete avseende upprättande av grundstomme, 45320000 Isoleringsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen