107032-2022 - ResultatSverige-Sundbyberg: Coachning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultstöd för coachning inom värdegrundsfrågor, chefshandledning och stöd i värdegrundsarbete
Referensnummer: FV 2021-000170
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79998000 Coachning
II.1.4.
Kort beskrivning
Förvaltaren är i behov av löpande konsultstöd inom bla:
• Chefshandledning
• Coaching i värdestyrt ledarskap
• Utbildning
• Facilitering i chefsgrupper
• Teamutveckling
• Utvecklingsinsatser både vad gäller att leda sig själv och att leda andra
• Praktiskt stöd till ledningsgrupp både i det övergripande arbetet med
värdegrundsfrågor med verksamhetsutvecklingsfrågor samt till chefer
vid grupputveckling.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 80590000 Handledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen