Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Webbaserade läromedel
Referensnummer: 2 STO-2021/10
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212190 Programvaruutvecklingstjänster för undervisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal för framtagning och utveckling av webbaserade läromedel till personer med funktionsnedsättning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48190000 Programvara för undervisning, 48900000 Diverse programvara och datorsystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen