107084-2019 - ÄndringSverige-Stockholm: Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fjärdingsmannen
Referensnummer: 2019-2260
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ca 158 student- och ungdomsbostäder i tre byggnader som trappar i höjdled från fem till tre våningar, parkeringsplatser och upprustning av utemiljö.