2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mattransporter
Beskrivning: Upphandling omfattar transporter av färdiglagad mat, både varm och kall samt i vissa fall övriga livsmedel till förskolor, skolor, äldreomsorg samt övriga enheter vid behov. Tjänsten innefattar även returer av mattransportsvagnar och boxar.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55521200 Måltidsleveranser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104025:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 55500000 Matsalstjänster och catering, 60100000 Vägtransporter