107193-2023 - ÄndringSverige-Köping: Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling avseende ramavtal arbetskläder Köping
Referensnummer: VMKF-U 2023.2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser leverans av grövre arbetskläder, mjuka arbetskläder, profilkläder och skyddskläder i varsel. Uppdraget omfattar byxor, shorts, piratbyxor, t-shirts, tröjor, pikétröjor, skjortor, skor, jackor, fleecejackor, handskar, mössor, kepsar och sydvästar som beställaren avropar i enlighet med upphandlingsdokument med tillhörande bilagor.