107206-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Natriumhydroxid
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
NDS V-328 Natriumhydroxid
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24311520 Natriumhydroxid
II.1.4.
Kort beskrivning
Natriumhydroxid 25 %-ig lösning ca 3 000 ton
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen