Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnation av förskola Lidköping.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45214100 Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Under april månad kommer upphandling av Totalentreprenad annonseras av nybyggnation av förskola i västra delarna av Lidköping. Upphandlingen har varit annonserad tidigare men avbrutits. Nu annonseras ett omarbetat förfrågningsunderlag av nybyggnationen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45000000 Anläggningsarbete, 45210000 Byggnadsanläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen