107289-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Kraftförsörjningstransformatorer
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Phaseshifter Tandö
Referensnummer: UH-2023-35
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31174000 Kraftförsörjningstransformatorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Ellevio planerar köpa en fasskiftare, 650-750 MVA.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 100 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
1 enhet 650 till 750 MVA