107289-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster – Ramavtal - Konsulttjänster inom riskanalys, riskhantering, projektplanering m.m i infrastrukturprojekt
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal - Konsulttjänster inom riskanalys, riskhantering, projektplanering m.m i infrastrukturprojekt
BeskrivningUpphandlingen avser konsulttjänster inom framtagande av riskanalyser, riskhantering, hålla workshops, utbildningar m.m. i infrastrukturprojekt.
Intern identifierareT2026-00325
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71300000 Ingenjörstjänster, 71356400 Tekniska planeringstjänster, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal - Konsulttjänster inom riskanalys, riskhantering, projektplanering m.m i infrastrukturprojekt