2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mottagning och behandling av grovavfall
Beskrivning: Upphandlingen omfattar mottagning och behandling av grovafall från återvinningscentraler (ÅVC) med fokus på materialåtervinning. Behandlingen ska exempelvis omfatta följande moment: - Mottagning, vägning och kvalitetskontroll av inkommande avfall. - Omlastning och mellanlagring. - Relevant förbehandling. - Återvinning eller bortskaffande av slut- och restprodukter
Intern identifierare: 23/37
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Sinfra MALL Jon