Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ledarskapsutbildning för ST-läkare
Referensnummer: RS 2021-05706
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ledarskapsutbildning för läkare inom Västra Götalandsregionen som genomför sin specialisttjänstgöring i allmänmedicin. Utbildningarna avser i första hand ST-läkare verksamma i Storgöteborg, Södra Älvsborg och Fyrbodal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80500000 Utbildningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen