107430-2023 - ÄndringSverige-Södertälje: Vägbeläggningsarbeten
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2022-1031 Beläggnings-och markarbeten Södertälje och Salem
Referensnummer: 22/63
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45233222 Vägbeläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal som omfattar beläggnings- och mark/ledningsarbeten (AB04) på gator samt angränsande ytor inom Södertälje och Salems kommun.
Anbud ska lämnas för hela upphandlingen/uppdraget.
Upphandlande myndigheter har för avsikt att teckna avtal med 2 leverantörer