2. Förfarande
Förfarande
Titel: Service av reservkraft
Beskrivning: Halmstads kommun och deltagande bolag har i nuläget flertalet reservkraftaggregat. För att bibehålla kvalité och effekt behöver kommunen en avtalad leverantör som kan utföra förebyggande och avhjälpande underhåll av dessa reservkraftaggregat.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123455:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 31682500 Reservelektricitetsaggregat
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Förlängningsoption