107520-2021 - ÄndringSverige-Linköping: Medicinsk utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DBS
Referensnummer: UC-2020-73
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Att upphandla implantat för neurokirurgisk verksamhet i Region Östergötland. Produkterna ska vara avsedda för djup hjärnstimulering.
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
Upphandlande myndighet kommer att anta minst tre (3) leverantörer förutsatt att så många anbud lämnas samt att så många anbud uppfyller alla obligatoriska krav.
Avrop kommer att ske genom särskild fördelningsnyckel (se "Kommersiella villkor").
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är att upphandlande myndighet inte anser att upphandlingen lämpar för uppdelning i olika anbudsområden.