2. Förfarande
Förfarande
Titel: IT-konsulttjänster inom fastighetsövervakning
Beskrivning: Upphandling avseende IT-konsulttjänster inom integrationer och systemförvaltning.
Intern identifierare: 23/60
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 71700000 Övervakning och kontroll, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generellt
Mängd: 4 000 arbetade timmar