Huvudsaklig verksamhet Allmänna offentliga tjänster
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Återförsäljare av printer med tillbehör, förbrukningsmaterial och tillhörande tjänster.
Referensnummer: 17/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30100000 Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Bolagen har ett löpande behov av printer, tillbehör, förbrukningsmaterial och tillhörande tjänster. Med printer avses multifunktionsskrivare (MFP) för utskrift, kopiering och skanning samt skrivare.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30121100 Fotokopieringsmaskiner, 30232100 Skrivare och kurvskrivare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen