107615-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Gävle: Programvara och informationssystem
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetssystem för parkeringsövervakning mm.
Referensnummer: 18/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser att ge Köparen och dennes kunder ett kraftfullt systemstöd för verksamhetens huvudprocesser där fokus är hantering av anläggningar och digitaliserad hantering av avtal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen