107622-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Sunne: Musikinstrument, sportartiklar, spel, leksaker, hantverk, konsthantverksmateriel och tillbehör
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förskolematerial
Referensnummer: UPH2017/54
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37000000 Musikinstrument, sportartiklar, spel, leksaker, hantverk, konsthantverksmateriel och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans av lek- och hobbymaterial till Grums, Hagfors, Hammarö, Kil, Munkfors, Sunne, Säffle och Torsbys olika verksamheter, i första hand förskolor, skolor och fritidsverksamhet.
Vi kommer teckna avtal med flera leverantörer och avropar enligt dynamisk rangordning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen