Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevakningstjänster Porsön Luleå
Referensnummer: LTU-1569-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 75241000 Tjänster för allmän säkerhet
II.1.4.
Kort beskrivning
Bevakningstjänster till universitetsort Luleå (Porsön)
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 11 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 75241000 Tjänster för allmän säkerhet, 79714000 Övervakningstjänster, 79715000 Patrullering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen