Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ny belysningsarmatur offentliga miljöer i Ovanåkers kommun
Referensnummer: 13243
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor
II.1.4.
Kort beskrivning
Belysningsarmatur i offentliga miljöer ska ersättas.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 31520000 Lampor och belysningsarmatur, 31527200 Utomhusbelysning, 34928500 Gatubelysning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen