107650-2018 - ResultatSverige-Avesta: Tvätt, disk och rengöringsmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städkem-papper-plast produkter Avesta Norberg Skinnskatteberg
Referensnummer: 16-111
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39831200 Tvätt, disk och rengöringsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av städmaterial, kemtekniska produkter för rengöring och sjukvård, papper och plastprodukter.
Upphandlande myndighet.
Avesta kommunOrg. nr 212000-2262.
Norbergs kommunOrg.nr 212000-2072.
Skinnskattebergs kommunOrg.nr 212000-2023.
Avesta Vatten och Avfall ABOrg.nr 556827-5084.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18424300 Engångshandskar, 19520000 Plastprodukter, 24455000 Desinfektionsmedel, 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33700000 Hygienartiklar, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter, 39222100 Engångsartiklar för catering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen