107675-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Anestesiutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Samordnad upphandling av anestesiarbetsstationer
Referensnummer: LS2017-1337
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33172100 Anestesiutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Gemensam upphandling av anestesiarbetsstationer för Danderyds sjukhus, Södersjukhuset, Tiohundra AB (Norrtälje sjukhus), Stockholms Läns sjukvårdsområde (SLSO), S:t Eriks ögonsjukhus AB och Region Gotland.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33172100 Anestesiutrustning, 33100000 Medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen