107685-2017 - ResultatSverige-Jönköping: Toner för laserskrivare/faxmaskiner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Toner och förbrukningsmaterial till laserskrivare.
Referensnummer: RJL 2016/3960
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30125110 Toner för laserskrivare/faxmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att säkerställa Region Jönköpings behov av toner och tillhörande förbrukningsmaterial till den äldre parken av laserskrivare.
Upphandlingsobjekt:
Denna upphandling avser Toner och förbrukningsmaterial till laserskrivare.
Anbudets form och innehåll:
Hela anbudsförfarandet genomförs på svenska och anbudet ska lämnas elektroniskt via Tendsign. Anbudet ska utformas helt i enlighet med förfrågningsunderlaget. Reservationer accepteras inte.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30124000 Delar och tillbehör till kontorsmaskiner, 30124300 Trumma till kontorsmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen