10770-2022 - PlaneringSverige-Växjö: Medicinsk utrustning
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern remiss - Spirometer
Referensnummer: Extern remiss
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna extern remiss är att ge Region Kronoberg information i förberedelserna med att skapa ett tydligt, transparent och proportionerligt förfrågningsunderlag genom att ta tillvara på branschens erfarenheter, kunskaper och framtidsvisioner. Detta är leverantörernas tillfälle att lyfta frågor och synpunkter de anser är av vikt för att en upphandling ska få ett bra resultat.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Spirometer med tillhörande material