10782-2020 - ResultatSverige-Örebro: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utrustning för stötvågsbehandling
Referensnummer: MT 2018-0041/18RS465
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ett system för stötvågsbehandling, inklusive behandlingsbord och utrustning för navigering, genomlysning och ultraljud.
Upphandlingen omfattar även installation/driftsättning av utrustningen, utbildning av klinisk personal samt option på teknisk utbildning samt servicekontrakt efter utrustningens garantitid.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33155000 Utrustning för fysisk behandling, 51410000 Installation av medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen