Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elarbeten Uppsala kommuns fastighets AB
Referensnummer: UKFAB-2021-00007
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71314100 Tjänster på elområdet
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar "Ramavtal: Elarbeten för Uppsala Kommuns Fastighetsaktiebolag" för avrop elarbeten. Avtal sluts mellan beställare och entreprenör för utförande av installationsarbeten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten, 51110000 Installation av elektrisk utrustning, 71314100 Tjänster på elområdet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen