107830-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tandvårdsutrustning till häktet Huddinge
Referensnummer: 2017-10575
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Kriminalvården ska bygga en tandläkarmottagning vid häktet Huddinge och behöver köpa in fast tandvårdsutrustning.
Information om upphandlingen.
Beskrivning av upphandling.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen