Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kompletterande ramavtal måleri och tapetsering
Referensnummer: 2022-419
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45432200 Väggbeklädnad och tapetsering
II.1.4.
Kort beskrivning
Kompletterande ramavtal avser ramavtal för avrop av s.k. VLU-målningsarbeten, dvs. målnings och tapetseringsarbeten i lägenheter med kvarboende hyresgäster (ca 60-70 %), lokaler och övriga måleriarbeten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45432200 Väggbeklädnad och tapetsering, 45442100 Målning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen