10785-2020 - ResultatSverige-JÖNKÖPING: Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Plantskoleväxter
Referensnummer: 18/7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar buskar, barrväxter, träd och häckplantor mm.
Inledning
Jönköpings kommun (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud avseende: träd/fruktträd, barrväxter, buskar/bärbuskar, häckplantor, perenner/gräs och övrigt.
Omfattning
I upphandlingen kommer angivna rabatter för olika produktgrupper att utvärderas i inskickad prislista. Kommande avtalspriser blir priser i bifogad prislista minus angivna rabatter. Kommande avtal omfattar avrop inom de produktgrupper vi efterfrågar en rabatt för.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03121000 Trädgårdsväxter, 03450000 Plantskoleprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen