107864-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Förmedling av vårdpersonal – Dynamiskt inköpssystem avseende undersköterskor
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDynamiskt inköpssystem avseende undersköterskor
BeskrivningSkellefteå kommun inbjuder till att inkomma med ansökan om deltagande i Dynamiskt inköpssystemet avseende bemanningstjänster inom området undersköterskor. I tjänsten ingår alla förekommande uppgifter som en undersköterska inom kommunal vård och omsorg utför. Mer information framgår av bilaga "Administrativa föreskrifter".
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79624000 Förmedling av vårdpersonal
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93416:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård