107944-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll – Reparationer och reservdelar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelReparationer och reservdelar
BeskrivningGävle kommun upphandlar reparationer och reservdelar. Upphandlingen av varan och -/eller tjänsten innefattar följande anbudsområden: Anbudsområde 1, Reparation av maskiner/redskap: - Reparationer av större maskiner ex: traktorvagn, skopa, hydralik Anbudsområde 2, Reparation av småmaskiner: - Reparation av småmaskiner - Inköp av småmaskiner ex: röjsåg, motorsåg, olika parkmaskiner - tillbehör till småmaskiner samt, - köp av skyddskläder/skyddsutrustning anpassat för motorsåg och röjsåg Anbudsområde 3, miljövänlig bränsle på dunk: - påfyllning av bränsle - köp av dunkar Anbudsområde 4, Beredskap och hyresmaskiner ex: hjullastare: - Ersättningsmaskin - Beredskapsjour
Intern identifierare14205
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAnbudsområde 1
BeskrivningReparationer av större maskiner ex: traktorvagn, skopa, hydralik
Intern identifierareAnbudsområde 1
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnbudsområde 2
BeskrivningReparation av småmaskiner, inköp av småmaskiner ex: röjsåg, motorsåg, olika parkmaskiner samt, tillbehör till småmaskiner och köp av skyddskläder/skyddsutrustning anpassat för motorsåg och röjsåg.
Intern identifierareAnbudsområde 2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAnbudsområde 3
BeskrivningPåfyllning av bränsle på befintliga dunkar samt, köp av dunkar med bränsle.
Intern identifierareAnbudsområde 3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelAnbudsområde 4
BeskrivningBeredskap och ersättningsmaskiner
Intern identifierareAnbudsområde 4