Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Glasningsarbeten
Referensnummer: 2020/1729
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44221100 Fönster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal avseende glasningsarbeten på Beställarens fastigheter. Avropen kan avse både akuta och icke akuta arbeten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 14 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 14820000 Glas, 44221100 Fönster, 45421132 Montering av fönster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Start: 01/04/2021Slut: 31/03/2022
Detta kontrakt kan förlängas: ja
Beskrivning av förlängning:
Ett år i taget