Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Banktjänster 2019
Referensnummer: UH-2019-11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66110000 Banktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Lycksele kommun inbjuder leverantörer/banker att ansöka om att lämna anbud på kommunens upphandling av Banktjänster 2019. Kommunen har behov av ett kontrakt med en (1) helhetsleverantör som kan leverera banktjänsterna
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 933 815,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66110000 Banktjänster, 66100000 Bank- och investeringstjänster, 66600000 Finansförvaltning, 66000000 Finans- och försäkringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen