Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VVS-material
Referensnummer: TN 2020/1271
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39350000 Utrustning för avloppsrening
II.1.4.
Kort beskrivning
Förfrågan omfattar ramavtal för VVS-material till Kristianstads Kommun. Köp avser successiva avrop och leveranser av VVS-varor i huvudsakligen i samband med underhåll/service av det kommunala fastighetsbeståndet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39350000 Utrustning för avloppsrening, 44411700 Toalettsitsar, toalettlock, toalettskålar och toalettcisterner, 44411710 Toalettsitsar, 44411720 Toalettlock, 44411740 Toalettstolar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen