107991-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av konsulttjänster avseende utveckling av Microsoft mallar samt bistå med slutproduktion i Word för tryck och publicering av Riksrevisionens rapporter
Referensnummer: Dnr 2.3.2-2019-0323
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Riksrevisionen har behov av konsultationstjänster avseende utveckling av Microsoft mallar samt bistå med slutproduktion i Word för tryck och publicering av Riksrevisionens rapporter. Det kan också uppstå behov av stöd till slutanvändare av de Microsoft mallar som tagits fram.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen