10804-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Uppförande av taklag, takläggning och tillhörande arbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Ramavtal avseende takarbeten.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Utförande
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Ramavtal för reglering av villkor för beställningar av entreprenader för reparation, ombyggnation och nybyggnation av tak, samt rengöring, besiktning och takskottning.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45261000 Uppförande av taklag, takläggning och tillhörande arbeten, 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, 45261100 Taklagsarbete
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.