108041-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Markanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
E-441 Finplanering Norra Hagaplan
Referensnummer: E2021-03638
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45236000 Markanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Exploateringskontoret har behov av en entreprenör för arbeten med finplanering för Norra Hagaplan.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45236000 Markanläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen