Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av utbildningstjänst avseende akademiska kurser i Franska, förlagd till Frankrike, 30 högskolepoäng.
Referensnummer: 2017/1514-2.1.6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av utbildningstjänst avseende akademiska kurser i Franska för svenska studenter vid Linnéuniversitetet, Institutionen för språk. Undervisning skall förläggas till Frankrike,
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80000000 Undervisning och utbildning, 80510000 Specialutbildning, 80580000 Tillhandahållande av språkkurser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen