10805-2017 - ResultatSverige-Katrineholm: Byggnation av brandstation
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnad av Brandstation.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Genomförande, oavsett form, som tillgodoser de krav som de upphandlande myndigheterna specificerat
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Katrineholm.
Nuts-kod SE122 Södermanlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen avser nybyggnation brandstation.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45216121 Byggnation av brandstation
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.