2. Förfarande
Förfarande
Titel: Väg E6, Backadalsmotet- entreprenad
Beskrivning: Väg E6 med Backadalsmotet har i nuläget en underminering av vägbana som orsakar en möjlig rasrisk av bron. Två av Backadalsmotets ramper och den kommunala vägen behöver byggas om. Det behöver även byggas en tillfällig busshållplats samt en tillfällig gångväg till bron som ingår i entreprenaden.
Intern identifierare: KOM-417043
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45223000 Byggnads- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Väg E6, Backadalsmotet- entreprenad