2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Konsulter Geotekniska/Miljötekniska utredningar
Beskrivning: Konsulten ska kunna genomföra geotekniska markundersökningar och miljötekniska undersökningar som stöd för Partillebos projekt och verksamhet. Detta inkluderar utredningar inför byggnation av nya bostäder, renoveringar av befintliga fastigheter, detaljplanearbete eller behov av andra åtgärder.
Intern identifierare: 25/3
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000