2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hantverkstjänster - Golvarbeten
Beskrivning: Laholmshem AB, Kommunfastigheter i Laholm AB och Laholms kommun avser upphandla ramavtal för successiva avrop av Hantverkstjänster - Golvarbeten. Ramavtalet avser såväl mindre reparations-, service- och löpande underhållsarbeten samt ny-, om- och tillbyggnadsentreprenader på Beställarnas samlade fastighetsbestånd. Övriga förutsättningar för uppdraget framgår av upphandlingsdokumentationen.
Intern identifierare: LH 25/17
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 45432100 Golvläggning och beläggning, 45432110 Golvläggning, 45432111 Läggning av mjuka golv, 45432113 Läggning av parkettgolv, 45432114 Läggning av trägolv
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del Hantverkstjänster - Golv
Intern identifierare: 1851835-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Hantverkstjänster - Golv
Intern identifierare: 1851836-1